بلاگ

اینورتر جوشکاری چیست؟

اینور تر جوشکاری چیست

سیستم‌های جوشکاری که بر مبنای رکتیفایرها و ژنراتورها کارکرد دارند هر کدام دارای معایبی در صنعت جوشکاری هستند، ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت جوشکاری اینورترها به بازار عرضه شدند که نمایندگی رونیکس مدل های مختلف آن را موجود دارد و تمامی ایرادات و نواقص دستگاه‌های جوشکاری را از بین بردند. دستگاه اینورتر جوشکاری امروزه به یکی از دستگاه‌های رایج در صنعت تبدیل شده است، به گونه‌ای که بسیاری از تولیدکنندگان داخلی برای جوشکاری خود از این دستگاه بهره می‌برند. این دستگاه نسل جدید بسیار سبک و خوش دست بوده و از ساختاری بسیار استاندارد برخوردار است.

اینورتر جوشکاری به دستگاهی گفته می‌شود که که با حرارت بالا و با کمک انرژی برق که به وجود می‌آورد، دو قطعه را ذوب نموده و آن‌ها را به یکدیگر می‌چسباند. به عنوان نمونه اتصال درب‌های آهنی ادارات و منازل با استفاده از این دستگاه محکم می‌شوند. دستگاه جوش جریان برق را در طی این فرایند به میله‌ای تحت عنوان الکترود می‌رساند. الکترود اغلب از جنس خاک رس، اکسید سدیم، سلولز، آهک و… ساخته شده، ذوب می‌گردد و با پر نمودن فضاهای خالی و نهایتا سرد شدن اتصالات قوی را تشکیل می‌دهد. اینورتر این دستگاه می‌تواند نیرو و قدرت بالا را از طریق منبع تغذیه ایجاد کند و از این رو درجه حرارت بالایی دارد.

اینورترهای جوشکاری کارکرد بسیار ساده و آسانی دارند، ولی برای این که بتوانید فرایند جوش را با ظرافت بالایی انجام دهید، باید تخصص کار با این دستگاه را داشته باشید. کابل برق ورودی این دستگاه جوشکاری تک فاز دو رشته‌ای بوده و از جریان برق شهری استفاده می‌کند. در واقع اینورترهای جوشکاری از اجزا و قطعات مختلفی برای جوشکاری استفاده می‌کند.

جوشکاری

اینورتر رونیکس

رونیکس از دیگر شرکت‌های معتبر در زمینه فروش انواع اینورتر جوشکاری است و کیفیت دستگاه‌های این شرکت بسیار بالا است. رونیکس دستگاه‌های خود را بر اساس استانداردهای روز دنیا تولید می‌کند و از این رو کیفیت آن فوق العاده تضمین شده است. قدرت جوش این دستگاه‌ها بسیار بالا است و تمامی تکنولوژی‌های روز در این دستگاه وجود دارد. در واقع شما با خرید اینورتر جوشکاری رونیکس جوشکاری ظریف و باکیفیتی را انجام خواهید داد.

کاربرد اینورتر جوشکاری

اینورترهای جوشکاری کاربردهای بسیار گسترده‌ای را در صنایع دارند از جمله این کاربردها به شرح زیر است:

💠 ساخت خطوط و لوله‌های نفت و طرح‌های صنعتی

💠 ساخت ماشین آلات صنعتی و ساخت خودرو

💠 پروژه‌های ساختمانی

💠 ساخت تجهیزات ریلی

💠 صنایع کشتی‌سازی

💠 کارخانه‌های صنایع شیمیایی

💠 صنایع هوافضا

💠 خطوط ریلی

انواع اینورتر جوشکاری

اینورترهای جوشکاری از نظر ابعاد، وزن، شدت جریان، نوع کاربری و… با یکدیگر متفاوت هستند، ولی به طور کلی تمامی این دستگاه یک کارکرد را دارند؛ بنابراین شما باید بر اساس نیاز خود مناسب‌ترین اینورتر را خریداری کنید. در صورتی که اطلاع کاملی از این محصول ندارید از طریق شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان آس ابزار تماس بگیرید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

مزایای استفاده از اینورتر جوشکاری

اینورتر جوشکاری دارای مزایای بسیاری است که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر است:

پایین بودن وزن و حجم دستگاه

اینورترها برای این که جریان برق AC را به DC تبدیل کند، از فناوری مدرنی بهره می‌برد. به همین دلیل سایز اینورتر جوشکاری نسبت کوچک‌تر بوده و وزن سبک‌تری دارد و شما در هنگام کارکرد می‌توانید در موقعیت‌های مختلفی این دستگاه را به کار ببرید.

راندمان بالا

اینورترهای جوشکاری راندمان کاری را به صورت چشمگیری افزایش می‌دهد. به گونه‌ای که سرعت کارکرد دستگاه جوش معمولی در مقایسه با اینورترها ۵۰ درصد پایین‌تر است؛ بنابراین شما مصرف برق کمتری را شاهد خواهید بود و گرمای کمتری را تولید می‌کنید.

انعطاف پذیری

اینورترها انعطاف‌پذیری بیشتری دارد و همین امر یکی از بهترین مزایای اینورتر جوشکاری به شمار می‌رود؛ به همین دلیل اینورترها دارای کاربری راحت‌تری است.

کیفیت خروجی نهایی

جریان دستگاه‌های جوشکاری قابل کنترل بوده و شما می‌توانید آن را کم و زیاد کنید؛ به همین دلیل شما بهترین نتیجه را از این دستگاه خواهید گرفت؛ بنابراین شما می‌توانید از نسبت به مدل‌های قدیمی خروجی بهتر و باکیفیت‌تری را دریافت کنید.

افزایش سرعت کاری

فناوری به کار رفته در اینورترها به گونه‌ای است که بالاترین سرعت را برای کاربر به ارمغان می‌آورد. این دستگاه در مدت زمان کوتاهی الکترود را به نقطه جوش می‌رساند و شما به سرعت می‌توانید دو قطعه را به یکدیگر بچسبانید.

بدون قطعی در جریان

دستگاه‌های قدیمی دارای نوسانات برقی بوده و شما در طول استفاده از این محصول نوسانات ریزی را در آن مشاهده کنید؛ ولی اینورتر جوشکاری بدون قطعی جریان در کار می‌کند و شما در طول استفاده از این دستگاه هیچ قطعی را مشاهده نخواهید کرد؛ به همین دلیل کار با ظرافت و کیفیت بیشتری نیز اجرا می‌شود.

بازدهی بالا

جوشکاری اینورتر نسبت به سایر دستگاه‌های جوشکاری هزینه‌های برق کمتر، هزینه نگهداری پایین‌تر، افزایش کیفیت کار و… دارد و از این رو به صرفه‌تر است؛ بنابراین اینورتر جوشکاری را می‌توان دستگاهی اقتصادی دانست.

اینورتر جوشکاری

استفاده از قدرت ژنراتور

استفاده از برق ژنراتور هنگام کار با دستگاه اینورتر بادوام‌تر است و از این رو شما می‌توانید از ژنراتورهای کوچک در هنگام کار با این دستگاه استفاده کنید.

چرخه عملکرد

چرخه عملکرد به زبان ساده به مدت زمانی می‌گویند که دستگاه بدون وقفه می‌تواند بدون وقفه جوشکاری نماید. دستگاه‌های اینورتر به سرعت گرم می‌شوند، ولی در مقابل سرعت خنک شدن بالایی نیز دارند؛ ولی دستگاه‌های قدیمی‌تر به دلیل ابعاد بیشتر دیرتر خنک می‌شوند.

خروجی DC

اکثر دستگاه‌های جوشکاری‌ها تنها دارای خروجی AC هستند و درنتیجه الکترودهای به کار رفته در این محصول محدود هستند، ولی اینورترها دارای خروجی DC است و از این رو طیف گسترده‌ای از الکترودهای جوشکاری را می‌توانید در این محصول به کار ببرید؛ از طرفی این دستگاه سبک بوده و قابلیت حمل راحت‌تری دارند. به همین دلیل در صورتی که هزینه پرداختی برای شما بی‌اهمیت است توصیه می‌کنیم که با خرید اینورتر جوشکاری به صورت حرفه‌ای در این زمینه کار کنید.

معایب استفاده از اینورتر جوشکاری

باتوجه به مزایا و ویژگی‌های بسیار بالایی که دارد، نمی‌توان از آن برای برای هر مدل جوشکاری استفاده کرد؛ به عنوان مثال جوشکاری‌هایی همچون جوش آرگون، جوش زیر پودری و جوش میگ یا CO2 باید با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به خود جوش داده شود؛ همچنین شما برای خرید این دستگاه باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید؛ بنابراین در صورتی که مزایای بالا برای شما اهمیت ندارد می‌توانید با خرید دستگاه‌های قدیمی در هزینه‌های خود صرفه جویی نمایید.

نکات ایمنی در هنگام کار با دستگاه اینورتر جوشکاری

پرتوها و الکترودهای ذوب شده برای چشم‌ها ضرر دارد و ممکن است به چشم‌ها آسیب برساند؛ همچنین الکترودهای ذوب شده برای پوست نیز مضر است؛ از طرفی هنگام کار با دستگاه جوشکاری مقداری اشعه و دود تولید می‌شود و از این رو مشکلات تنفسی را ایجاد می‌کند، به همین دلیل در هنگام قرارگیری در این محیط‌ها از ماسک استفاده کنید.

هنگام کار با این دستگاه یک مدار برقی به وجود می‌آید که جریان الکتریکی قوی دارد و لمس این قسمت به صورت عمدی و یا سهوی باعث شوک الکتریکی و یا حتی مرگ می‌شود؛ در نتیجه استفاده از دستکش‌های ایمنی هنگام کار با این دستگاه الزامی است.

بهترین برند اینورتر جوشکاری

برند یکی از فاکتورهای بسیار مهم در خرید تمامی دستگاه‌ها خصوصا دستگاه‌های جوشکاری است. در حال حاضر شرکت‌های متعددی در زمینه تولید انواع اینورترها فعالیت می‌کنند که در این میان اینورتر رونیکس و اینورتر آروا بهترین برند جهانی هستند. این دو برند بالاترین درصد رضایت مشتریان را به خود اختصاص داده‌اند و از فروش بالایی برخوردار هستند. جهت اطلاع از انواع برندهای اینورتر جوشکاری و خرید باکیفیت‌ترین اینورتر با کارشناسان آس ابزار تماس بگیرید.

اینورتر جوشکاری آروا

اینورتر جوشکاری آروا

آروا شرکتی بزرگ و موفق است که بیش از ۳۵ نوع دستگاه جوش اینورتر را در کارخانه خود دارد. این اینورترها بر اساس آمپرهایی که دارند در دسته‌های صنعتی، نیمه صنعتی و خانگی قرار می‌گیرند. تمامی دستگاه‌های تولید شده در این شرکت بدنه‌ای محکم دارند و در برابر نفوذ قطرات آب مقاوم هستند. تحمل دمایی اینورتر آروا ۱۵۵ درجه سانتی گراد است که عایق بودن این محصول را به رخ می‌کشد. مصرف برق پایین نیز از دیگر ویژگی‌هایی است که در شرکت آروا مورد توجه قرار گرفته است و اینورترهای آروا مصرف انرژی پایینی دارند.

قیمت اینورتر جوشکاری

اینورترهای جوشکاری انواع مختلفی دارد و فاکتورهای متعددی بر روی قیمت‌گذاری این محصول تاثیر می‌گذارند، به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابتی را برای اینورترها در نظر گرفت. برند اینورتر، کیفیت، ساختار، نوع، توان و… از جمله مواردی است که تعیین کننده قیمت اینورترها است. آس ابزار یکی از نمایندگی‌های فروش انواع اینورتر جوشکاری است و دستگاه‌های ارائه شده در این نمایندگی ارزان‌تر از سایر فروشگاه‌ها است. جهت اطلاع از قیمت اینورتر جوشکاری با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

خرید اینورتر جوشکاری

تا این جای مقاله و با مطالعه مقاله بالا متوجه می‌شوید که اینورترها دستگاهی است که با استفاده از علم و فناوری روز دنیا تولید شده است و مزایا و برتری زیادی دارد. این دستگاه فرایند جوشکاری را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند و کاربرد فراوانی دارد؛ به همین دلیل در هنگام خرید اینورترها باید به نوع آن توجه داشته باشید.

یکی از فاکتورهایی که در هنگام خرید اینورتر جوشکاری باید مورد توجه قرار دهید، توانایی تولید شدت جریان خروجی این محصول است؛‌بدین معنا که شما برای مصارف خانگی می‌توانید از میزان شدت جریان پایین‌تری استفاده کنید و در مقابل نیز هزینه کمتری را پرداخت نمایید.

سخن نهایی

چرخه عملکرد دستگاه، لوازم جانبی این دستگاه، خدمات پس از فروش، جنس و کیفیت این محصول و… از جمله مواردی است که در هنگام خرید این محصول باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین گارانتی در اینورتر جوشکاری نیز اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین از خرید اینورترهای فاقد گارانتی خودداری نمایید. آس ابزار یکی از نمایندگی‌های مجاز فروش بهترین و باکیفیت‌ترین اینورتر جوشکاری است. این شرکت دستگاه‌های خود را به همراه گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا به مشتریان ارائه می‌دهد و کیفیت آن تضمین شده است. نطرات و سؤالات خود را برای ما کامنت کنید.

نوشته شده در تاریخ 20 بهمن ۱۴۰2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *